Dijital Baskı Nedir, Nasıl Çalışır ?

Dijital Baskı Nedir?

Dijital baskı, elektronik dosyalardan baskı yapan modern bir üretim yöntemidir. Resminizin bir bilgisayarda oluşturulmasını ve ardından doğrudan seçtiğiniz malzemeye basılmasını içerir. Dijital baskı, litografi, fleksografi, gravür, letter press ve diğerleri gibi geleneksel yöntemlere bir alternatiftir – baskı için parçaları manuel olarak bir araya getirmek ve yapmak gibi geleneksel baskı için gereken mekanik adımların çoğunu ortadan kaldırır. Hızlıdır.

NASIL ÇALIŞIR ?

Dijital baskı yöntemiyle, PDF, TIFF, PSD veya diğer formatlardaki dijital dosyalar kullanılarak bir görüntü doğrudan yazıcıya gönderilir. Dijital baskı en iyi, yüksek miktarda detay ve daha az miktarda sipariş gerektiren ürünler için kullanılır. Geleneksel baskıdan farklı olarak, dijital belge dosyaları ile nihai ürün arasında baskı öncesi aşamalar yoktur; boya plakaları veya fotoğraf kimyasalları gibi dağınık biçimlendirme ekipmanlarına da gerek yoktur.

Aşağıdaki üretim aşamaları doğru yapıldığında dijital baskılar kusursuz çıkmaktadır.

  • Dosya, baskının boyut gereksinimleri için yeterince yüksek çözünürlükte temiz ve keskin bir görüntü ile hazırlanmalı.Kırpma işaretleri ve taşma payı gerektiği gibi ayarlanmalı.
  • Bir sonraki aşama; işi verimli hale getirmek ve malzeme israfını azaltmak için mümkün olduğunca fazla malzeme alanının baskı için kullanılmasının sağlanması…
  • Baskıya gönderilmeden önce elektronik dosyanızın (yazdırmakta olduğunuz görüntü veya metin) BMP, TIFF, GIF veya JPEG dosya formatına dönüştürülmesi gerekecektir. Bunlar, görüntü dosyaları veya bitmapler olarak bilinir. Kullanılan yazılıma bağlı olarak, PDF dosyaları da yazdırmak için kullanılabilir.

NEDEN DİJİTAL BASKI?

Dijital baskı, endüstri için bir devrimdir. Ofset veya fleksografik baskı gibi eski yöntemlerden daha fazla seçenek, özellik ve esneklik sağlar.  Günümüzde reklam araçlarının doğru ve güncel olmasını bekleriz. Ancak, işinize en uygun tasarımın nasıl olacağına karar vermek her zaman kolay değildir, bu nedenle tasarıma başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta var. Aşağıda, dijital baskının avantajlarını anlamanıza yardımcı olacak bir kılavuz bulunmaktadır.

DİJİTAL BASKININ FAYDALARI:

Yüksek Kalite:  Bu, diğer seçeneklere göre etkileyici kalite ve tutarlılık sunar. Baskılarda renkleri mükemmel bir şekilde ortaya çıkarır.. Dijital baskı ile ilk ürün ile yüzlercesi sonrasında bile baskı kalitesi aynı olacaktır.

Zamanlılık:  Baskı sürecinde daha az adım vardır ve sonuç olarak ürün daha hızlı teslim edilebilir.

Uygun Maliyet:  Baskı plakaları gerekli olmadığından, tek bir iş için bile daha az maliyet gideri oluşturur.

Süreklilik:  Dijital baskı, geleneksel yöntemlere kıyasla yeni baskı üretmenin ideal yoludur.

Özelleştirme:  Dijital baskı, reklam araçlarını, bayrakları, afişleri ve daha fazlasını özelleştirmek için en uygun maliyetli çözümü sunar. (elektronik dosyalar)

ÇÖZÜM

Düşük adetli, kaliteli, ekonomik baskı için dijital baskıyı tercih etmemek için hiç bir neden yok… Baskibu.com; çevrimiçi baskı ve belge çözümleri sunmaktadır. Üstelik bunu online tasarım modülü ile sitemiz üzerinden gerleştirebilirsiniz. Bizimle iletişime geçin…

nasıl tasarlamak istersin

ÇALIŞMA YÜKLE

  • - Var olan hazır tasarımınızı yükleyin.
  • - Ve sipariş verin...

KENDİN TASARLA

  • - Şablon üzerinde online olarak tasarımınızı hazırlayın
  • - Her ayrıntıyı kişiselleştirin